Την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου οι μαθητές της Α΄ τάξης του Δημοτικού με τις δασκάλες τους Αθηνά Δάρμα και Φωτεινή Σταθοπούλου στο πλαίσιο των ΕΔ με θεμα «Για το δάσος μαθαίνω, δρω και δημιουργώ» επισκέφτηκαν το δάσος του Κεφαλοβρυσου! Εκεί τους περίμενε ο πρόεδρος του Φιλοδασικού Συλλόγου Σαραβαλίου κ. Γιάννης Στεφανόπουλος. Ο κ. Γιάννης συνόδευσε τα παιδιά στο δάσος , τους μίλησε για το δάσος αλλά και για το έργο του συλλόγου και τη σημασία του εθελοντισμού για την προστασία του δάσους. Οι μαθητές μας επισκέφτηκαν και τον Βυζαντινό ναό Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης στον οποίο σύμφωνα με την ιστορία είχε τελέσει τον Α΄ του γάμο ο Κωνσταντίνος Παλαιολόγος, ο τελευταίος αυτοκράτορας του Βυζαντίου! Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Γιάννη και προτείνουμε σε όλους σας να το επισκεφτείτε . Είναι πανέμορφο!!!